O Coricamo

Coricamo zostało założone w 1996 roku, na początku działając pod nazwami Hafty Polskie i Megat. W 2009 roku rozszerzyliśmy naszą działalność i przyjęliśmy obecną nazwę. Od tego czasu nie zajmujemy się już wyłącznie technikami hafciarskimi, od których firma rozpoczynała swoje istnienie, ale rozmaitymi technikami rękodzieła, m. in. quillingiem, sutaszem, malowaniem na tkaninach, szyciem i innymi.

Od 1999 roku wydajemy dwie gazety o tematyce rękodzieła (z początku jeden tytuł – „Hafty Polskie”, podział gazet nastąpił w roku 2011). Pierwsza „Igłą Malowane” jest skierowana do miłośników i miłośniczek haftu, pojawiają  się w niej nowe wzory, inspiracje oraz kursy technik. Druga, nosząca tytuł „Twórcze Inspiracje” jest zbiorem pomysłów dla osób, które chcą rozwijać się w temacie rękodzieła. Tutaj zakres projektów nie jest ściśle ograniczony, dlatego pojawiają się w niej pomysły zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych. Obie gazety są dwumiesięcznikami i pojawiają się w sprzedaży na zmianę. Tłumaczone są na język czeski i niemiecki.

W Coricamo zajmujemy się, w głównej mierze sprzedażą internetową wzorów, materiałów i akcesoriów do rękodzieła. Ponadto za cel stawiamy sobie rozbudzenie twórczości, która drzemie w każdym człowieku. W związku z tym oprócz działalności wydawniczej oraz prowadzenia bloga, już od 5 lat organizujemy październikowy Zjazd Twórczo Zakręconych. Impreza odbywa się co roku w Ustroniu – w pobliżu którego znajduje się siedziba firmy.

Jesteśmy otwarci na współpracę i kontakt z ludźmi zainteresowanymi poruszanymi przez nas tematami. Można się z nami skontaktować, m.in. poprzez użycie maila: blog@coricamo.pl.

 • violka

  Piszecie tu o nazwie, jak się zmieniała…. ale skąd obcobrzmiące słowo „coricamo” – co oznacza? 🙂

  • coricamo

   Kiedy zmienialiśmy nazwę szukaliśmy oryginalnego słowa, które będzie ładnie brzmiało i dobrze się kojarzyło. „Coricamo” wzięło swój początek od włoskiego słowa ricamo oznaczającego haft

  • coricamo

   Kiedy zmienialiśmy nazwę szukaliśmy oryginalnego słowa, które będzie ładnie brzmiało i dobrze się kojarzyło. „Coricamo” wzięło swój początek od włoskiego słowa ricamo oznaczającego haft. 🙂

   • violka

    Dziękuję za wyjaśnienie 🙂
    Nie wiedziałam, że ricamo to haft.
    🙂