Przepraszamy za chochlika

W sprzedaży pojawił się najnowszy numer wydawanego przez nas czasopisma „Twórcze Inspiracje” (5/2015). Niestety między strony wkradł się chochlik, który spowodował, że w artykule „Baśniowe krasnale” zabrakło notatki o autorce małych skrzatów.

Panią Alinę najmocniej przepraszamy, a poniżej zamieszczamy treść artykułu, której zabrakło w wydaniu.

krasnal16

Projekt i wykonanie krasnali: Alina Czyż
http://alinaczyz.pl

 

alina czyz

ALINA CZYŻ – mieszka w Szydłowcu, w województwie mazowieckim. Swoją przygodę ze sztuką rozpoczęła już jako dziecko, ucząc się pod okiem matki haftu i koronki. Jest absolwentką Wydziału Mechanicznego Politechniki Rzeszowskiej. Przez 35 lat swoją wiedzą i umiejętnościami dzieliła się z młodzieżą, a jej uczniowie odnosili znaczne sukcesy w różnych konkursach. Sama dopiero w 1988 roku po raz pierwszy zaprezentowała swój dorobek artystyczny. Do dnia dzisiejszego eksponowała prace na ponad 30 wystawach indywidualnych i zbiorowych: w Szydłowcu, Chlewiskach, Skarżysku-Kamiennej, Radomiu, Kozienicach, Gorzowie Wielkopolskim, a także na licznych festynach i warsztatach twórczych. Jest jedną z tych „niespokojnych” osób, które lubią wyzwania i wciąż rozwijają warsztat twórczy, konsekwentnie realizując swoje pasje. Wystarczy zajrzeć na jej stronę internetową: www.alinaczyz.pl, aby zapoznać się z jej duchem twórczym. W 2004 roku wysiłek twórczy artystki został szczególnie doceniony: za krzewienie kultury artystycznej w środowisku i tworzenie piękna, którym możemy szczycić się przed światem, została uhonorowana Dyplomem Kapituły Ruchu „Piękniejsza Polska”.

Sama swoją artystyczną działalność podsumowała w kilku zdaniach: „Moje prace powstają spontanicznie lub z sugestii osób z najbliższego otoczenia. Zaczarowanym światem swojego talentu chętnie dzielę się z innymi. Przez twórczą pasję, którą obdarował mnie los, spełniam swoje marzenia i wyrażam tęsknotę za idealnym światem.”

 

*Kurs wykonania krasnali znajduje się w numerze 5/2015 czasopisma „Twórcze Inspiracje”.

  • Dana

    Laleczki są śliczne 🙂

  • http://www.eksperymentyzdrutami.blogspot.com Yvonne

    Mój ulubiony projekt w tym numerze