Włóczki francuskiej marki Phildar

Włóczka włóczce nie równa – przekonał się o tym każdy, kto kiedykolwiek próbował wykonać coś na drutach czy szydełku lub po prostu ubierał swetry, szale czy inne ubrania wykonane z różnych materiałów.

Zdając sobie sprawę z tego, że oprócz ładnego wyglądu, ubranie powinno być także wygodne i miło się nosić, w naszym sklepie oferujemy włóczki wyjątkowej jakości. Wszystkie są produkowane przez francuską firmę Phildar, która oferuje naprawdę ogromny wybór. Wśród produktów tego producenta można znaleźć włóczki praktycznie do każdego przeznaczenia. W Coricamo cały czas zwiększamy ich ilość w ofercie.

PHildar włóczki

Na chwilę obecną w sprzedaży posiadamy poniższe warianty włóczek Phildar:

PHILDAR cabotine

PHILDAR CABOTINE (PH 983– w skład włókien wchodzi 55% bawełny i 45%  akrylu. Włóczka ma nietypowy splot, który jest tak drobny, że prawie niewidoczny. Dzięki temu włóczka jest niesamowicie lekka i delikatna. Bardzo dobrze nada się do realizacji wszelkich projektów wiosenno-letnich. Producent poleca do niej druty i szydełka o grubości 3-3,5 mm. Motek to 124 m.

PHILDAR CHARLY

PHILDAR CHARLY (PH 945– włóczka tradycyjna, która w 100% składu ma bardzo dobry jakościowo akryl. Do niej producent poleca druty i szydełka 3,5-4 mm. Motek to 114 m.

PHILDAR camargue

PHIL CAMARGUE (PH 102) – bardzo dobrej jakości włóczka francuskiej firmy ‚Phildar”. Dzięki zastosowaniu specjalnego splotu (nitka jest jakby już „dziana” z drobniutkich niteczek) wyróżnia się miękkością i lekkością w stosunku do klasycznych lnianych włóczek. Lekka szorstkość, charakterystyczna dla lnu, powinna ustąpić po pierwszym praniu. Włóczka składa się z 43% lnu, 43% akrylu i 14% poliamidu. Motek 50 g. to 89 m włóczki. Może być używana w maszynach dziewiarskich. włóczka nietypowa składająca się w 43% z akrylu, 43% z lnu oraz 14% poliamidu. Świetnie nadaje się do wykonania ubrań na porę letnią. Producent poleca druty i szydełka 4,5-5 mm. Motek to około 89 m.

PHILDAR coton 4

PHIL COTON 4 (PH 099– Włóczka delikatna, w 100% bawełniana, o wyraźnym skręconym splocie. Kolejna propozycja włóczki, która znajdzie zastosowanie w letnich projektach. Polecane do niej są druty i szydełka mające grubość 3,5-4 mm. Motek to 85 m.

PHILDAR phil randonnees

PHIL RANDONNEES (PH 094– Włóczka grubsza i większa objętościowo. W jej składzie znajdziemy 40% wełny, 10% alpaki, 5% wiskozy oraz 45% akrylu. Włóczka ta odnajdzie swoje miejsce w projektach jesienno-zimowych. Najlepsza grubość drutów i szydełek do tej włóczki to 4,5-5 mm. Motek to 81 m.

PHILDAR phil light

PHIL LIGHT (PH 972) – włóczka o bardzo cienkiej, włochatej nici. Idealnie nadaje się do projektów, które mają sprawiać wrażenie „pluszowych” – delikatnych i subtelnych. Do wykonywania projektów z jej użyciem najlepiej zastosować druty i szydełka o grubości 5-6 mm. W jej skład wchodzi 18% wełny, 29%poliamidu oraz 53% akrylu. Motek to 287 m.

PHILDAR partner 3,5

PARTNER 3,5 (PH 958–  włóczka z wyglądu nieco podobna do Phildar Charly, różni się jednak znacząco składem – ta złożona jest z 25% wełny, 50% poliamidu oraz 25% akrylu – co daje się wyczuć po dotknięciu obu włóczek. Partner 3,5 jest delikatniejsza i znacznie bardziej miękka. Jak i sam nazwa włóczki nasuwa – najlepiej używać do niej drutów i szydełek o grubości 3-3,5 mm. Motek to 111 m.

PHILDAR rapido

PHILDAR RAPIDO (PH 981) – włóczka grubsza, niesamowicie przyjemna w dotyku, idealnie nadająca się do wykorzystania w projektach zimowych. Składa się z 25% wełny, 50% poliamidu i 25% akrylu, czyli jakościowo jest podobna do Phildar Partner 3,5, jej splot jest jednak znacznie grubszy. Do projektów z jej użyciem najlepiej wykorzystać druty i szydełka o grubości 6-7 mm. Motek to 41 m.

PHILDAR partner baby

PARTNER BABY (PH 967– do kolekcji włóczek składających się z 25% wełny, 50% poliamidu i 25% akrylu możemy dołączyć jeszcze jedną – właśnie Phildar Partner Baby, która jest najcieńszym wariantem z trzech tutaj prezentowanych. Idealnie sprawdza się do projektów realizowanych dla osób o wrażliwej skórze. Druty i szydełko stosowane do tej włóczki powinny mieć 2-2,5 mm grubości. Motek to 192 m.

 

Porównanie trzech włóczek o tym samym składzie (wełna, poliamid, akryl):

phildar zestawienie trzech

 

Wygląd przykładowych splotów z włóczek marki Phildar:

a) Włóczka Phildar Cabotine (bawełna i akryl):

PH Cabotine

 

b) Włóczka Phildar Camargue (len, akryl, poliamid):

PH Camargue

Wszystkie powyższe włóczki występują w sprzedaży w motkach 50g.

Ceny włóczek wahają się w granicach od 4,50 zł do 18,00 zł.

Wszystkie rodzaje włóczek są doskonałej jakości, a co równie ważne są bardzo wydajne i występują w atrakcyjnej gamie kolorystycznej.

Zachęcam również do zapoznania się z pozostałą ofertą produktów francuskiej marki Phildar w naszym sklepie.

 

 

 

  • http://galeriarzeczyladnych.blogspot.com/ Paulyntolyna

    Ja cały czas zastanawiam się nad włóczką Phildar Phil Light. Jeszcze taką nie szydełkowałam i mam pewne obawy. A w planach mam chustę z ostatniego numeru TI. Pozdrawiam 🙂