Stwórz niepowtarzalną postać

Formy maskotek Doudou są wykonane z wysokiej jakości tkaniny bawełnianej, uzupełnionej poliestrowym wypełnieniem. Świetnie nadają się do wspólnej pracy dorosłych i dzieci. Poniżej przedstawiamy kurs wykonania wersji cyrkowej kształtu MIŚ, a na końcu artykułu zdjęcia innych pomysłów i wykonań. Wszystkie kształty można ozdobić analogicznie, podobnymi technikami.

Miś 4 doudou

MATERIAŁY:

  • kształt Doudou „Miś” (ZTST 13)
  • farby do tkanin (JAS-50)
  • pędzle
  • koraliki, kolorowy papier, klej (np. Magic – AC 8920)

 

WYKONANIE:

KROK 1. – Malowanie podstawy

Miś 3

Farbami malujemy części pomiędzy szwami (tak jak na zdjęciach). Do pokrywania dużych powierzchni używamy płaskiego pędzla o średnim rozmiarze. Farbę najlepiej nakładać kilkukrotnie, cienkimi warstwami i dokładnie wcierać w tkaninę.

 

KROK 2. – Wykończenia akcentów

Miś 5 doudou

Do wykonania małych szczegółów i dekoracji takich jak linie i kropki czy odkryte powierzchnie używamy pędzla o małym rozmiarze. Rysujemy na „pustych” przestrzeniach szlaczki i wzory. Używamy koralików do zrobienia oczu – przyszywamy je w odpowiednich miejscach na głowie.

 

KROK 3. – Dekorowanie maskotki

dou

Możemy jeszcze bardziej ozdobić naszą maskotkę – dodać jej więcej detali i ozdób, wykonanych z innych materiałów (papieru, filcu, koralików i innych). Nasze propozycje to wykonanie kapelusza z papieru lub filcu, dodanie frędzli, krawata lub szalika oraz doszycie guzików do wcześniej namalowanego na misiu „ubranka”.

 

*Wykonanie papierowego kapelusza

kapelusz dou

 

POTRZEBUJEMY: w kolorze żółtym: prostokąt o wysokości ok. 7 cm i długości ok. 13 cm; w kolorze pomarańczowym: 2 prostokąty o wysokości ok. 5 cm i długości ok. 13 cm, koło o średnicy ok. 6-7 cm.

Prostokąt żółty i jeden prostokąt pomarańczowy nacinamy w paski, pozostawiając jeden niedocięty fragment brzegowy (ok. 1-2 cm). Dobieramy trzeci prostokąt (pomarańczowy) i wszystkie trzy zwijamy w rulony tej samej średnicy i każdy sklejamy.

Pomarańczowe koło nacinamy na środku (schemat 1). Następnie łączymy wszystkie elementy. Na „górę” kapelusza doklejamy ostatni element (wycięty na podstawie poniższego schematu).

 

Schemat 1 

schemat 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Schemat 2

schemat 2

 

Żółte i pomarańczowe nacięcia (paski) podkręcamy za pomocą nożyczek.

Doklejamy kapelusz do pluszaka. Możemy dorobić mu jeszcze żółte frędzle do „ubranka” – według uznania.

__________________________________________________________________________________

 

Tak wyglądają przykłady innych kształtów Doudou:

dinozaur krępyowieczkadinozaurjamnik

 

Użyj swojej wyobraźni i stwórz postać o niepowtarzalnym wyglądzie!