Kartki passe-partout

Haft jest często wykorzystywany do tworzenia kartek okolicznościowych. 

Własnoręcznie wyhaftowana kartka, już sama w sobie jest eleganckim prezentem. Haftowane na różne okazje kartki wnoszą radosny nastrój do naszych domów przez wiele lat. Aby ładnie je wykończyć wystarczy zastosować specjalnie do tego przeznaczone kartki z passe-partout. W naszym sklepie znajduje się duży ich wybór – dwie wielkości, dwa kształty wycięcia oraz czternaście różnych opcji kolorystycznych.

DSC_1030 małe

Duże karty z owalnym passe-partout mają wielkość 15 cm x 21 cm (obszar roboczy/obszar wycięcia to 10 cm x 15 cm w najszerszych długościach).

Małe karty z owalnym passe-partout mają wielkość 11 cm x 16 cm (obszar roboczy/obszar wycięcia to 8 cm x 10,5 cm w najszerszych długościach).

kartki owalne

DSC_1026 małe

Duże karty z prostokątnym passe-partout mają wielkość 15 cm x 21 cm (obszar roboczy/obszar wycięcia to 10 x 15 cm).

Małe kartki z prostokątnym  passe-partout mają wielkość 11 cm x 15,5 cm (obszar roboczy/obszar wycięcia to 7 cm x 11 cm).

kartki prostokątne

Kartki dostępne są w różnych kolorach we wszystkich wielkościach i kształtach. W tym także specjalnych wariantach ozdobnych – z metalicznym efektem: srebrnym, złotym i perłowym.

Karty duże pakowane są pojedynczo z dołączoną jedną kopertą niezależnie od kształtu wycięcia. Kartki mniejsze sprzedawane są po dwie sztuki (tego samego koloru i kształtu) z dołączonymi dwoma kopertami.

Ciekawą ofertą są również gotowe bazy do haftowanych zakładek z prostokątnym passe-partout o rozmiarze 5 cm x 21 cm (obszar roboczy/obszar wycięcia . W opakowaniu znajdują się dwie sztuki zakładek w jednym kolorze oraz odpowiednio dopasowane do nich koperty. Zakładki dostępne są w trzynastu wariantach kolorystycznych:

zakładki

Dużą zaletą polecanych kart jest bardzo łatwe estetyczne mocowanie haftu. Można wykorzystać do tego taśmę dwustronną lub klej. Poniżej przedstawiamy zdjęciową instrukcję przykładowego mocowania haftu do kartki:

przyklejanie haftu do kartki

Bazy passe-partout są przygotowane tak, aby wygodnie współgrały z tworzonymi haftami, jednak używane również do innych technik rękodzieła sprawdzają się znakomicie – np. w scrapbookingu, ograniczeniem tutaj jest tylko wyobraźnia.