Powertex

Do sprzedaży w coricamo.pl wprowadziliśmy Powertex, jednak dla wielu zainteresowanych tematem rękodzieła osób, był on do niedawna zagadką. Czym jest Powertex?

DSC_0400

Powertex jest sporządzonym na bazie wody utwardzaczem. Co to oznacza w praktyce? Oznacza tyle, że chcąc zachować strukturę materiału oraz jego ułożenie, wystarczy użyć właśnie Powertexu, który utrwali naszą kompozycję. Wykorzystanie tej techniki w projektach, np. figurek, których elementem jest sukienka lub szal, nadaje im lekkości i sprawia wrażenie wyjątkowego kunsztu artysty.

A tak na prawdę niewiele potrzeba, aby osiągnąć zaskakujący efekt – wystarczy pomysł, odpowiednio dobrany materiał i utwardzacz.

Powertexu można użyć do tworzenia wszelkiego rodzaju dekoracji, zdobień, biżuterii czy prac artystycznych zdobiących wnętrza, ale także stojących na świeżym powietrzu – wtedy jednak wymagają one dodatkowego zabezpieczenia wodoodpornym werniksem Powertex Easy Varnish.

Naturalne materiały, a w szczególności tkaniny, kartony, papier czy skóry wchłaniają Powertex i po jego wyschnięciu pozostają sztywno w ułożonej kompozycji. Powertex łatwo zmieszać również z piaskiem lub wiórkami drewna w celu uzyskania ciekawej struktury. Połączony ze Stone Art tworzy samoutwardzalną masę plastyczną. Powertex nie wiąże jedynie z plastikiem.

Powertex jest ogólną nazwą utwardzaczy, jednak poszczególne płyny różnią się od siebie w pewnych aspektach, jak np. kolor – w Coricamo występują bezbarwny, kość słoniowa oraz brązowy.

Część z nich służy tylko do utwardzenia materiału, a część ma jeszcze dodatkowe zadania, np. Powertex patina-patine, który służy do wykończenia prac – stworzenia cieniowań nadających metalicznego charakteru pracy.

Zachęcam do wypróbowania tej nowej techniki – Powertex w coricamo.pl