Tkaniny metalizowane

tkaniny na bloga

 

W sklepie Coricamo pojawiły się bawełniane tkaniny metalizowane do haftu. W ich składzie znajdziemy 93% bawełny i 7% nici metalik. Dostępne są w dwóch opcjach gęstości: 16 ct – 64/10 cm i 14 ct – 54/10 cm. Tkaniny o gęstości 16 ct dostępne są w kolorach naturalnych. Te o gęstości 14 ct dostępne są w wersjach: biała, zielona, niebieska i różowa. Każdy z tych kolorów występuje w dwóch wariantach: z błyszczącą nitką koloru kanwy oraz ze srebrną nitką z tęczowymi refleksami. W opcji z kolorowymi refleksami dostępny jest również kolor bladożółty kanwy.

Tkaniny w sklepie można znaleźć tutaj: TKANINY METALICZNE

Zdjęcia kanw na stronie sklepu uwydatniają kolory nici metalik, jednak częściowo zmieniają kolor samych kanw. Kolory te są w odcieniach pastelowych i prezentują się mniej więcej następująco:

 

kanwy z nićmi w tym samym kolorze:blog kolory kanw z nicią tęczową

 

kanwy z nićmi tęczowymi:blog kolory kanw z nicią tęczową

 

 

Nitki metalik są umieszczone na kanwie dość gęsto, jednak nie sprawiają wrażenia „śliskiego materiału”. Światło odbija się od nici pod różnymi kontami, co nadaje im uroku raczej gwieździstego nieba. Delikatny blask tkaniny nie będzie pasował do każdego haftowanego obrazu. Te jednak, w których chcemy uwydatnić ich delikatność, elegancję lub romantyzm, wiele zyskają.

W komentarzach na Facebooku Coricamo wiele z Pań widziało w metalizowanej tkaninie potencjał do wykonania obrusów – zgadzam się z Wami w pełni. Przy użyciu kanwy metalicznej, nawet drobny, niewielki wzór może robić wrażenie. To samo dotyczy serwetek i bieżników.

Mi, patrząc na tkaniny metaliczne, od razu nasuwa się myśl o wykorzystaniu jej również jako wstawki w koszulki, torebki – kopertówki i kartki – niekoniecznie haftowane.

Poniżej przedstawiam propozycję wykorzystania kanw metalizowanych przesłane do nas:

1. Propozycja Pani Lucyny Kani:

11004810_871892352833762_741984497_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 2. Propozycja Pani Sylwii Murzynowskiej – Kot:

ksdjfsdf

  • Galeria Rzeczy Ładnych

    Fajnym pomysłem byłoby wyhaftowanie niebieskiego misia na tej tkaninie:)

  • http://kreatywne-hobby.blogspot.com/ Saizen Kreatywne-hobby

    Haftowałam na tego typu kanwie (ecru złotej)obraz Świętej Rodziny i z efektu jestem bardzo zadowolona ;)Pomysł xxx misia jest świetny .http://kreatywne-hobby.blogspot.com