Bransoletka „Twister”

bransoletka

Specjalnie dla miłośników ręcznie robionej biżuterii: bransoletka koralikowa „Twister”

Projekt wykonała: Mariola Grzybek

Stopień trudności: łatwa

Materiały:

Wykonanie:

1. Odmierz długość bransoletki (obwód nadgarstka) i przygotuj podwójną nitkę o długości trzykrotnie większej (od zamierzonej długości bransoletki) oraz dołóż jeszcze dodatkowe 30 cm.

2. Nawlecz granatowe koraliki na 20 cm podwójnej nitki. Przesuń je do połowy całkowitej długości nici.

3. Dłuższy koniec nici przewlecz przez oczko zapięcia i zawiąż na nim nitkę.

4. Nawlecz granatowe koraliki na drugą połowę nici. Zsuń igłę.

twister 1-4

5. Odmierz taką samą długość nitki jak wcześniej i przywiąż ją do innego oczka na zapięciu. Nawlecz koraliki niebieskie na jedną końcówkę nici (20 cm długości).

6. Po nawleczeniu odpowiedniej ilości koralików wykonaj pętelkę – podłóż niebieską nitkę pod dwie granatowe, przełóż ją górą nad granatowymi nitkami i przepleć w dół przez utworzoną pętelkę – zaciągnij.

twister 5-6

7a. Granatowe nitki zwijamy pod spód w pętelkę i od dołu przeciągnij przez nią niebieską nitkę. Znów przełóż niebieską nitkę pod granatowe, przełóż góra i wbij do pętelki – zaciągnij. I znów zawiń granatową pętelkę, przeciągnij niebieską nitkę i zaciągnij. Powtarzaj te elementy do uzyskania odpowiedniej długości bransoletki, np. 17 cm. Zsuń igłę.

twister 7

8. Na pozostawioną podwójną nić nawlecz kolejne niebieskie koraliki. Nową nić niebieskich koralików przewlecz śladem pierwszej.

twister 8

10. Zakończ na tej samej długości nici i wszystkie końcówki przywiąż (przyszyj) do drugiej części zapięcia, końcówki nici schowaj wplatając je w koraliki.

twister 9

 

I GOTOWE 🙂

brans29